פרסומת אחת וחזרנו....
takeme QR design takeme QR Banner
images/previewAds/pastebuy_ninja_850x400.png

טיולי אופניים  

 

טיולי אופניים נהפכו בשנים האחרונות לתחביב ולבילוי מועדף בקרב משפחות רבות בישראל .

לפני שיוצאים לטיול חשוב שתדעו מספר דברים לגבי הדרך שבה יש להתארגן וכיצד לבחור הזוג אופניים שישמשו אותנו בטיול. ברחבי ארצנו ישנם מסלולי טיולים רבים המיועדים לרכיבה על אופניים, כמו שיש מסלולים רבים שנועדו לטיול רגלי, גם כן ישנן דרגות קושי שונות המתאמות לרמת הכושר שלכם, ישנם מסלולים אתגריים, מסלולים קלים, מסלולים לכל המשפחה ועוד, לא משנה מהי רמת הכושר שלכם או לאיזה אזור בארץ תרצו לטייל קרוב לוודאי שתמצאו מסלול העונה על הדרישות שלכם. ציוד כבד עלול להפעיל עומס רב על האופניים ועל החלקים השונים בהם ולכן חשוב לבחור אופני מסע בעלי שלדה קשיחה בעלות שיכוך קדמי וללא שיכוך אחורי.

 

המבנה הקשיח של אופניים אלה מאפשר להם לעמוד בעומסי משקל כבדים. בנוסף חשוב לוודא כי תנוחת הישיבה תהיה נוחה לכם כאשר תצטרכו לרכב שעות ארוכות. סוג נוסף הם אופני הרים. אופניים מסוג זה פחות מתאימים לנשיאה של ציוד מכיוון שהם בעלי שיכוך מלא.ישנם מספר חסרונות באופניים מסוג זה. חסרון אחד הוא שלא ניתן להתקין עליהם סבל אחורי מכיוון שציר הגלגל האחורי וציר המושב נעים אחד ביחס לשני. חיסרון נוסף בשיכוך מלא הוא שהרוכב משקיע באופניים מסוג זה יותר אנרגיה ברכיבה מכיוון שהקפיץ מתנועע קדימה ואחורה בתוך הבולם. יתרונם של אופניים מסוג זה הוא נוחיותם ויכולתם לעמוד בתנאי שטח קשים, דבר חיוני ביותר בטיולי אופניים בשטח. לפני שיוצאים לטיולי אופניים יש לוודא מספר דברים. יש לבדוק שלחץ האוויר בצמיגים תקין ושהבליטות בהם לא נשחקו. לחץ אוויר נמוך מדי יגרום לקשיים ביציבות האופניים והרוכב יידרש להפעיל מאמץ גבוה מהרגיל. לעומת זאת לחץ אוויר גבוה מדי עלול לגרום לפיצוץ של הצמיג במהלך הנסיעה. רצוי לבדוק שתנוחת הישיבה וגובה הכסא מתאימים לרוכב ובמידה ולא יש לכוונם בהתאם. חשוב מאוד לדאוג לכמות מספקת של מים. רכיבה על אופניים היא פעילות שגורמת לנו להזיע בכמויות אדירות ואיננו רוצים כי הרכיבה תגמר בהתייבשות.  

 

טיולי אופניים לא לספורטאים בלבד   

מחפשים טיול חדש וסגנון חדש לטייל בו? טיולי אופניים הוא תשובה נפלאה עבורכם. שלבו גם ספורט ברמה מאד גבוהה עם טיולים לאהבת הארץ, הוסיפו גם מצלמה ואתם מאובזרים בשילוב מיוחד לספורט, טיולים וצילום בין אם מקצועי או לא, זה לא באמת משנה. בארצנו לא מעט קבוצות רוכבים בתחום האופניים, חלקם מקצועיים יותר חלקם מקצועיים פחות ואף לא מעט מהם בעלי תואר אליפות ארצי ואף עולמי. תיירות בכלל, בארצנו בעיקר, נפוצה בקרב העולם. כולם רוצים לבקר בארץ הקודש, לדרוך על אדמתה, לחוות את מה שכולם מדברים עליו בתקשורת, בכתובים, בספרים, בשמועות מפה לאוזן. לרוב אנו מצטיירים כארץ אשר יש בה אך ורק מדברים ומלחמות, כאשר התיירים מבקרים כאן לא אחת הם מעידים שראו כאן יותר ממה ששמעו על הארץ בביתם ונחשפו לאטרקציות שונות מהמתקדמות בעולם ולא בכדי, בארצנו הקטנה יש לא מעט תחומים בהם אנו מהמתקדמים בעולם. כל אחד ואחד מאיתנו הוא שגריר ההסברה של ארץ ישראל, החל מנושאים פשוטים כמו חברה ותיירות ועד לפוליטיקה ומלחמות. לכן חשוב לתת לכולם להרגיש עד כמה המדינה שלנו יפה ואיך לא נרגיש זאת אלא אם נחוש זאת פיזית ברגלינו, תוך כדי טיול ולהראות למדינה שלנו שאנו אוהבים אותה, מטפחים אותה, מטיילים בה ושומרים עליה ואף משבחים אותה בפי חברינו אשר אינם גרים בה. כשאתם רוצים להצטרף לקבוצת רוכבי אופניים וודאו כמו בכל דבר שאתם נכנסים לקבוצה בה המדריך הינו מקצועי, מוסמך ומודרך להדריך אתכם כראוי, זכרו כי לא כל אדם יכול לרכב, לפחות לא באופן רציף, זה תלוי במצב רפואי, גופני וישנם מצבים המצריכים אף אישור רפואי.  

 

טיול אופניים – לעולם ירוק יותר והסוף לפקקים 

טיולי אופניים במרחבי הטבע של מדינת ישראל הם אמנם חוויה, אך השימוש באופניים נעשה גם בערים הגדולות בישראל.בשנים האחרונות המודעות באשר לזיהום האוויר ושמירה על סביבה ירוקה למענינו ולמען ילדנו, גדלה.כמו כן, אנשים רבים מודעים לעובדה כי ההמתנה לאוטובוסים והנסיעה ברכבים פרטיים כרוכה לעיתים בפקקים אינסופיים אשר גוזלים שעות יקרות מחיינו. אי לכך, השימוש באופניים כאמצעי תחבורתי נעשה פופולארי.כיום, ניתן לראות בערים הגדולות, כמו למשל בעיר תל אביב מסלולים מיוחדים המיועדים לאופניים. והחידוש האחרון הינו עמדות השכרה הפרוסות ברחבי העיר להשכרה אופניים במחירים נוחים.   

 

מסלולי אופניים- בכל המקומות לכל הרמות אם אתם מעוניינים לצאת עם משפחה או חברים לטיול אופניים ומודאגים שמא המסלול אינו מותאם לילדים, משפחות או אנשים אשר אינם מנוסים בנסיעה על אופניים, אל דאגה.כיום, ניתן למצוא בכל רחבי הארץ מסלולי טיולי אופניים המותאמים לרמות שונות.

 

מסלולי אופניים למשפחות מאפשרים לכם לרכב על אופניים בצורה איטית ובטוחה בדרך שאינה מלאת חתחתים ועיקולים.לחלופין, אם אתם מעוניינים במסלולים מאתגרים, קיימים מסלולי אופניים המותאמים לקהל רוכבי האופניים המנוסה יותר. דבר המאפשר להם לשלב מסלול מאתגר עם נוף יפהפה.  

 

טיול אופניים- כללי זהירות

אחד הדברים החשובים ביותר הוא שמירה על כללי הביטחון והזהירות בעת הרכיבה. טיולי אופניים מצריכים קסדה לכל רוכב, מגני ברכיים לילדים ושתייה.כמו כן, אם אתם מעוניינים לצאת אל טיולים אתגריים, מומלץ כי תצאו לטיול הכולל מדריך מנוסה שמכיר את הדרך, נושא עימו עזרה ראשונה וידאג לכך שחס וחלילה לא ייווצר מצב בו תרכבו באזורים המוגדרים כמסוכנים.  

 

טיולי אופניים- הרומנטיקה במיטבה

אם אתם מעוניינים לצאת לטיול אופניים רומנטי עם בת או בן הזוג שלכם, או עם כמה זוגות חברים.ישנם טיולים המותאמים למטרה זו.היתרון הגדול כאן בא לידי ביטוי בכך שאתם לא צריכים לרכוש אופניים, שכן אתם יכולים להשכיר זוג אופניים למספר שעות או ליום שלם. המסלולים כוללים פינות יפהפיות בהם אתם יכולים לעצור, לפרוש שמיכה ולערוך פיקניק רומנטי או פשוט לחבק את יקירכם ולהתבונן בשקיעה. 

 

לספורט ולאופניים בפרט יתרונות בריאותיים רבים - הרכיבה משפרת את הכושר האירובי והאנאירובי , משפרת סיבולת לב ריאה.מחקרים הוכיחו כי רכיבת אופניים באופן קבוע במשך מס שבועות משפרת את הכושר הגופני בצורה ניכרת. עוד הוכיחו מחקרים שרכיבה במשך מספר שבועות בקביעות משפרת את הכושר הגופני.

 - הרכיבה מסייעת בהורדת לחץ הדם – ולכן מפחיתה את הסיכון לתחלואה שנגרמת כתוצאה מיתר לחץ דם, ואת קצב הלב במנוחה.

 - הרכיבה מסייעת בהפחתת רמות הכולסטרול ומשפרת את היחס שבין הכולסטרול הטובHDL))לכולסטרול הרע(LDL)

 - רכיבת אופניים מקטינה לחץ ומתח נפשי (סטרס) ומסייעת להשיג רגיעה נפשית , מחקרים הוכיחו כי לאחר רכיבה בת 45 דקות חל שיפור ניכר במצב הרוח ובשקט הנפשי של הרוכב.

- רכיבה על אופניים משפרת את קצב חילוף החומרים, דבר שמסייע בהפחתת משקל באמצעות שריפת קלוריות במהלך הפעילות ולאחריה.

- חיזוק שרירי הבטן הגב והרגליים : הרכיבה על האופניים דורשת מהרוכב למצוא איזון ויציבות על מנת להישאר זקוף. השמירה על האיזון גורמת לכיווץ שרירי הליבה של הבטן התחתונה וכל זה תוך משיכת הרגליים תוך כדי סיבוב למטה וחזרה לכיוון הגוף ולפיכך גורם לכיווץ נוסף , תנועת הסיבוב מחזקת את שרירי שוק והירך.

 

מחקרים הוכיחו כי בטווח הארוך רכיבה על אופניים כספורט מפחית הסיכון למוות מוקדם עקב ההגנה מכמה מגורמי המוות השכיחים ביותר: 

אי ספיקת לב – פעילות גופנית מהווה הגנה יעילה מפני מחלות לב.

שומנים בדם – רכיבת אופניים משפרת את פרופיל השומנים בדם

שבץ – לחץ דם גבוה מעלה בצורה משמעותית את הסיכון ללקות בשבץ.

נפילות, שברים ופציעות – רוכבי אופניים מעדים פחות לתאונות, מאחר שהרכיבה משפרת כאמור את הכוח, את שיווי המשקל ואת הקואורדינציה.

סרטן – פעילות גופנית מפחיתה את הסיכון לפתח סוגי סרטן שונים

סכרתרכיבת אופניים מורידה את רמת הסוכר בדם 

טיולי אופניים – מהי תדירות הרכיבה המומלצת?

 אגודת הלב האמריקאית ממליצה, בין השאר, לרכוב על אופניים 3-4 פעמים בשבוע, 30-60 דקות, לשיפור סיבולת הלב והריאות. 

 

חוקרים הולנדים בדקו האם גם רכיבה בעצימות נמוכה יכולה להועיל. כשרוכבים לעבודה עצימות הרכיבה אינה גבוהה, כי אנשים לא רוצים להגיע מיוזעים, הם הסבירו. 87גברים ו-35 נשים בני 65-25 – בריאים אך לא פעיליםהתנדבו לרכוב בקביעות למקום עבודתם. הם חולקו לשתי קבוצות. קבוצת הרכיבה רכבה על האופניים כ-3 קמ בממוצע לפחות שלוש פעמים בשבוע במשך חצי שנה. קבוצת הביקורת המשיכה להגיע לעבודה כמו קודם, ואחרי חצי שנה גם היא התחילה לרכוב על אופניים לעבודה. אחרי חצי השנה הראשונה נמצא שכוח השרירים עלה ביותר מ-10% אצל הגברים והנשים בקבוצת הרכיבה.בסוף שנת המחקר, תוצאות קבוצת הביקורת התקרבו לאלה של קבוצת הרכיבה. לדברי החוקרים, הממצאים מלמדים שקצב השיפור בכושר מגיע לשיאו אחרי חצי שנה, ואז עולה במתינותבר קוד מעוצב של מגיעים בקליק

 

הורד את סורק הברקודים המועדף על מגיעים בקליק (לאפל\אנרואיד\ווינדוס מובייל)


מנקים את העולם 2012הכי נצפים
אולם וגן אירועים
אולם וגן אירועים
אולם וגן אירועים
מתחם קניות
אולם וגן אירועים
אולם וגן אירועים
אולם וגן אירועים
אולם וגן אירועים
אולם וגן אירועים
אולם וגן אירועים
פידבקים
פידבק
אני בעל אולם בירושלים ואני מקבל הרבה פידבקים חיובים מלקוחות ואורחים שהם הגיעו בקלות בזכות מגיעים בקליק
מאתליאור , בתאריך 12/09/2012

פידבק
איך לא חשבו על זה קודם .... ממש אפליקציה פשוטה להפעלה
מאתאבי , בתאריך 26/08/2012
הדוא"ל שלנו : info@dbr.co.il
טופס יצירת קשר
 
שימו לב: למניעת אי נעימות
ההודעה מגיעה לאתר מגיעים בקליק ולא לבית העסק איתו אתם מנסים ליצור קשר
בחר נושא :
שם ושם משפחה:
מספר טלפון:
דוא''ל:
vaildCode:
תוכן ההודעה:
 
נבנה ע'י DBR Smart Solutions עיצוב אתרים, מפת אתר
Created By DBR Smart Solutions Web Design,     Designed by: DBR Smart Solution