לראות את תל אביב ביום אחד

חמישה אתרים שאסור לכם לפספס

 

יש המון מה לראות ומה לעשות בתל אביב. שמה של העיר התוססת עם המוניטין הבין לאומיים נודע למרחקים וניתן לבלות בה שבוע ימים. אבל אם אתם מגיעים לעיר הגדולה רק ליום אחד אתם עלולים להיתקל בבעיה- מצד אחד המון לראות, מצד שני מעט זמן, ומה עם התקציב? אם תנסו לראות הכל ביום אחד זו תהיה דוגמא מושלמת לתפסת מרובה לא תפסת, אך אם תקחו את הזמן ותשקיעו בכל אתר ובכל אטרקציה תבזבזו זמן יקר. אז מה עושים? מתכננים.

 

תכנון בילוי יום אחד בתל אביב

  1. תחבורה: בראש ובראשונה עליכם להחליט איך להגיע לעיר- רכבת, אוטובוס, או רכב פרטי. ההתניידות בתוך העיר בתחבורה ציבורית לא הכי נוחה והחרדה מפני מציאת חניה כבר איננה מוצדקת- יש היום לא מעט חניונים זמינים וזולים בכל פינה בעיר. אם לא בא לכם לנסוע ברכב שלכם שכרו רכב, וודאו שאתם עושים ביטוח רכב ליום אחד וטיילו בעיר ברכב שכור- אם תשכרו אותו בתל אביב עצמה רוב הסיכויים שיכלול מדבקה המאפשרת לכם להחנותו ברחבי העיר ללא תשלום- מה שיהווה תענוג גדול עבורכם וחסכון של ממש.
  2. תקציב: הגדירו את המסגרת התקציבית מראש. תל אביב היא עיר לא זולה ומלאת פיתויים. אפשר ומומלץ ליהנות בה גם בלי לפשוט את הרגל.
  3. ארגנו מסלול- אל תגחכו, אנחנו יודעים שתל אביב היא לא רומא; אבל, הי, גם אם נסעתם רק שלוש שעות ולא רחפתם במטוס- אין זה אומר שרומא יותר שווה, מפתה או עמוסה פינות חמד. זה רציני- יש הרבה מה לראות ואם תבנו מסלול המגדיר מראש נקודות ביקור, תוך התחשבות בשעות ביממה, בתקציב, בגיל המטיילים- משפחה או זוג, בתחומי העניין של המטיילים ובהעדפות האישיות, תיהנו הרבה יותר.
  4. ערכו רשימת אתרים שווים לביקור- בעת ארגון מסלול הטיול בתל אביב תתעכבו על האטרקציות שווה לכם לבקר בהן. כאמור, זה תלוי בעיקר במה שאתם אוהבים. אבל אנחנו אספנו בשבילכם רשימה של חמישה מקומות מרכזיים שאסור לוותר על הביקור בהם כשמגיעים לעיר, גם אם באים רק לביקור של יום אחד-

 

חמישה אתרי ביקור מומלצים בתל אביב:

  1. חוף הים- תל אביב עיר החוף הנצחית והמפתה- האם יש צורך להוסיף? טיילו לאורך החוף על קו המים וגם טיילת הרברט סמואל המשובחת במיוחד.
  2. שכונת נווה צדק- את הטיול בחוף הים התחילו בתחילת הטיילת, או אפילו בנמל תל אביב והמשיכו אותו לכל אורכו. עם סיום הטיול כשתגיעו לגבולות יפו צעדו לכיוון מזרח אל דרום תל אביב כשגולת הכותרת היא שכונת נווה צדק- השכונה היוקרתית והנחשקת שזרועה בלב העיר ונראית כתפאורה לתקופה קדומה ושונה. השכונה היהודית הראשונה מחוץ ליפו שנוסדה ב-1887 נשתמרה בחלקה ומהווה מוקד עליה לרגל. האופי המיוחד של הבתים נשמר ולכל אורך הרחובות האופנתיים ושוקקי החיים תמצאו מסעדות, בתי קפה, חנויות מעצבים, חנויות כלי בית, גלריות ופאבים.
  3. שלבו ביקור במוזיאון אחד לפחות, בהתאם לטעמכם האישי- יש לא מעט מוזיאונים בעיר, חלקם מחייבים ביקור- מוזיאון תל אביב לאמנויות, מוזיאון נחום גוטמן ומוזיאון ארץ ישראל.
  4. בקרו בעיר העתיקה של יפו- זהו מחזה בלתי נשכח. המבנים, המסגדים, צלילי המואזין, החנויות, הרוכלים, הבתים העתיקים, הצבעים, השבילים הזרועים מרצפות עתיקות, החומות והנוף של הים הפרוש למרגלות הנמל- שם אפשר לטייל שעות ולהרגיש הכי בחול. נמליץ על עצירה לארוחת צהרים באחת ממסעדות הדגים המשובחות הפזורות ברחבי העיר העתיקה.
  5. שוק הכרמל המפורסם והרחובות הסמוכים לו הם בהחלט נקודת סיור מומלצת בעיר- התחילו את הסיור בדיזנגוף, בקרו בסנטר (אי אפשר לבלות בתל אביב בלי להציץ לאיזה קניון) המשיכו לטיול בשינקיון, באלנבי ובקינג גורג וקנחו בביקור מרתק, צבעוני וריחני בשוק הכרמל, ממנו תמשיכו לכרם התימנים ולשכונת נחלת בנימין הסמוכה.

+ שוק הכרמל (מתחם קניות)


על שוק הכרמל:
שוק הכרמל בתל אביב הוא השוק המרכזי בעיר והגדול והידוע ביותר בגוש דן. הוא נמצא לאורך רחוב הכרמל, בין כיכר מגן-דוד לבין מסוף כרמלית וגן הכובשים, בואכה אזור מנשייה, והתרחב עם השנים גם לכמה רחובות סמוכים בשכונת כרם התימנים ושכונת נחלת בנימין. החלק הדרום מערבי של שוק הכרמל נקרא גם שוק עזה. השוק קרוי על שמו של הרחוב בו הוא מצוי. הרחוב נמשך במקור עד לאזור שכיום קרוי כיכר רבין. בשנות ה-30 שונה חלקו הגדול של הרחוב לרחוב קינג ג'ורג'.
כתובת: קינג גורג 1 , תל אביב , , באזור המרכז
צפה במפת הגעה לשוק הכרמל מתחם קניות


לדף הבית של שוק הכרמל לחץ כאן

+ מוזיאון ישראל (אטרקציות)


על מוזיאון ישראל:
מוזיאון ישראל הוא מוסד התרבות הגדול ביותר במדינת ישראל ונמנה עם המוזיאונים לאמנות וארכאולוגיה המובילים בעולם. האוסף האנציקלופדי של המוזיאון מוצג בארבעה אגפים: אגף בצלאל לאמנות, אגף ברונפמן לארכאולוגיה, אגף מנדל לאמנות ותרבות יהודית ואגף הנוער לחינוך לאמנות. מוזיאון ישראל נוסד בשנת 1965, ובעזרת תמיכתו של חוג פטרונים מכל רחבי העולם ותרומות רבות הצליח ב-45 שנות קיומו לבנות אוסף נרחב ומגוון ובו כחצי מיליון פריטים המשקפים את מלוא המגוון של התרבות החומרית.
טלפון: 02-6708811
כתובת: שדרות רופין 11 , ירושלים , , באזור הירושלים


לדף הבית של מוזיאון ישראל לחץ כאן

+ מוזיאון תל אביב לאומניות (אטרקציות)


על מוזיאון תל אביב לאומניות:
מוזיאון תל אביב לאמנות הוא מוזיאון עירוני הנמנה עם מוסדות האמנות והתרבות המובילים של ישראל. במוזיאון מחלקה לאמנות ישראלית המחזיקה אוסף עשיר של אמנות מקומית מתחילת המאה ה-20 ועד היום; מחלקה לאמנות מודרנית ועכשווית עם יצירות בינלאומיות מאמצע המאה ה-19 ועד היום ומחלקה לאמנות המאות ה-16 עד ה-19. לצד תצוגות קבע נרחבות ותערוכות מתחלפות בכל תחומי האמנות מציע המוזיאון תמהיל תוסס ומגוון של תוכניות ופעילויות למבוגרים, לנוער ולילדים: קונצרטים, קורסים, הרצאות, הדרכות, סדנאות ועוד. מאז היווסדו ב- 1932, שינה המוזיאון את מיקומו והתרחב באופן משמעותי. אוספו, שכלל תחילה עשרות בודדות של פריטים, גדל בהתמדה.
טלפון: 03-6077020
כתובת: שד' שאול המלך 27 , תל אביב ,מתחם גולדה מאיר , באזור המרכז


לדף הבית של מוזיאון תל אביב לאומניות לחץ כאן

+ מוזיאון ארץ ישראל (אטרקציות)


על מוזיאון ארץ ישראל:
מוזיאון ארץ-ישראל, תל-אביב נוסד כ"מוזיאון הארץ" בשנת 1958 בצפון העיר, לצד תל קסילה, שבו הוחל בחפירות ארכיאולוגיות עשר שנים קודם לכן. את נאומו "לקראת פתיחת מוזיאון הארץ" פתח ישראל רוקח, שהיה ראש העיר בשנים 1953-1936, במילים: "בעוד ימים ספורים יחנך הביתן הראשון של מוזיאון הארץ בצפון ת"א. ביתן זה, הראשון בין ביתנים רבים אחרים, יכיל את אוסף הזכוכית של ד"ר ולטר מוזס אשר העביר את אוספו הארכיאולוגי ששוויו נאמד במיליון דולר ויותר ואת ספרייתו האמנותית והארכיאולוגית הנרחבת לידי עיריית ת"א בתנאי שתקים מוזיאון להצגת האוסף".
טלפון: 03-6415244
כתובת: חיים לבנון 2 , תל אביב ,רמת אביב , באזור המרכז


לדף הבית של מוזיאון ארץ ישראל לחץ כאן
*הוראות הגעה ל "לראות את תל אביב ביום אחד" סרוק את הברקוד וההוראות הגעה יעברו אליך אוטומטית לסמארטפון.

SendToPhone.png

 

הורד את סורק הברקודים המועדף על מגיעים בקליק (לאפל\אנרואיד\ווינדוס מובייל)


מנקים את העולם 2012הכי נצפים
אולם וגן אירועים
אולם וגן אירועים
אולם וגן אירועים
מתחם קניות
אולם וגן אירועים
אולם וגן אירועים
אולם וגן אירועים
אולם וגן אירועים
אולם וגן אירועים
אולם וגן אירועים
פידבקים
פידבק
אני בעל אולם בירושלים ואני מקבל הרבה פידבקים חיובים מלקוחות ואורחים שהם הגיעו בקלות בזכות מגיעים בקליק
מאתליאור , בתאריך 12/09/2012

פידבק
איך לא חשבו על זה קודם .... ממש אפליקציה פשוטה להפעלה
מאתאבי , בתאריך 26/08/2012
הדוא"ל שלנו : info@dbr.co.il
טופס יצירת קשר
 
שימו לב: למניעת אי נעימות
ההודעה מגיעה לאתר מגיעים בקליק ולא לבית העסק איתו אתם מנסים ליצור קשר
בחר נושא :
שם ושם משפחה:
מספר טלפון:
דוא''ל:
vaildCode:
תוכן ההודעה:
 
נבנה ע'י DBR Smart Solutions עיצוב אתרים, מפת אתר
Created By DBR Smart Solutions Web Design,     Designed by: DBR Smart Solution